Závitovanie - EMUGE-FRANKEN Slovensko

 
 
 

Závitovanie

Je jedno, akú normu závitu hľadáte, aký materiál potrebujete opracovať a ako závit vyzerá -  vždy je šanca, že v katalógoch EMUGE nájdete inšpiráciu pre Vašu prácu a riešenie. Nenašli ste požadovaný nástroj v katalógoch ?  Kontaktujte nás, pozrieme sa na to s Vami. Sme špecialisti.

 
 
 
 
Rezanie závitov

Rezanie závitov

Katalóg EMUGE 140, str. 1-226

Katalógy na stiahnutie

Technické informácie

Základné geometrie, označenia

Pre každý materiál optimálny nástroj. Pre každého zákazníka nástroj podľa jeho potrieb. Pre každé strojné vybavenie riešenie na mieru. Nástroje pre prácu v zhoršených podmienkach, nástroje pre vysokorýchlostné obrábanie. Pre málo závitov i pre sériovú produkciu.

 

  • prakticky všetky závitové systémy
  • rozsiahly sklad v DE, krátke dodacie doby
  • HSS i PM nástroje, moderné povlaky

 

 

   
 
 
Tvárnenie závitov

Tvárnenie závitov  

Katalóg EMUGE 140, str. 227-278

Katalógy na stiahnutie

Technické informácie

Základné geometrie, označenia

Ako prvý výrobca na svete predstavila firma EMUGE radu tvárniacich závitníkov optimalizovanú pre jednotlivé materiálové skupiny podobne, ako je to u rezacích závitníkov. 
Dlhoročný vývoj a skúmanie mechanizmu pretvárania materiálov umožnili vytvoriť úplne novú generáciu tvárniacich nástrojov, ktoré dostali označenie InnoForm. Označenie geometrie rôznych InnoForm vyhotovení korešponduje s označeniami geometrií rezacích závitníkov, napr. závitníku Rek.1B-Z zodpovedá InnoForm 1-Z. Tým je uľahčená voľba použitia nástrojov pre rôzne materiálové skupiny. 

  • beztrieskové obrábanie, vhodné pre hlboké závity
  • tvárniace závitníky optimalizované pre materiálové skupiny
  • vysoká životnosť nástrojov

 

 

 

 
 
Frézovanie závitov

Frézovanie závitov

Katalóg EMUGE 140, str. 279-416.

Katalógy na stiahnutie

Technické informácie

Základné geometrie, označenia

Za predpokladu použitia CNC technológie je frézovanie závitov v mnohých prípadoch zmysluplnou alternatívou k ich rezaniu alebo tvárneniu. Výhodou je možnosť nasadenia i na menej stabilných strojoch a pre tenkostenné materiály. Vo veľa prípadoch je možné nasadiť ten istý nástroj pre výrobu pravého i ľavého závitu, prípadne pre výrobu vonkajšieho i vnútorného závitu.
Frézovanie závitov odstraňuje problémy s trieskou, vznikajúca trieska je krátka a ľahko odplavená emulziou. Jedným nástrojom je možné často vykonať naraz viacej operácií. Znižuje sa riziko axiálneho prerezania závitu.

  • rôzne typy závitových fréz pre rôzne požiadavky na závit
  • nástroje TK i HSS, použitie vnútorného výplachu, rôzne povlaky
  • na požiadanie poskytneme odberateľovi bezplatne podporu pri naprogramovaní